wtorek, 11 września 2012

Artykuł " Jeśli obfite śniadanie, to tylko angielskie"


Jeśli obfite śniadanie, to tylko angielskie
Śniadanie to według wielu naukowców jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Jeżeli nie zaczniemy dnia od pożywnego śniadania, które sprawi, że nasze ciało ponownie „ruszy” do działania, a przede wszystkim będzie miało energię do działania. Jednym z najbardziej obfitych śniadań – choć niekoniecznie zdrowych, dlatego warto jeść je raz na jakiś czas – jest angielskie śniadanie, a więc słynne English breakfast. Z czego składa się śniadanie, z którego słynie Wielka Brytania? Czytaj dalej.

Angielskie śniadanie należy do śniadań tłustych. Podstawowym elementem każdego angielskiego śniadania jest jajecznica na maśle oraz bekon. Obowiązkowo do tego zestawu musimy mieć tosty oraz masełko. Kolejnym typowym elementem każdego angielskiego śniadania są podsmażane parówki, pomidory oraz grzybki. Trzeba przyznać, że taki zestaw jest już wystarczająco obfity, jak na śniadanie. Anglicy jadają do tego jeszcze fasolkę w sosie pomidorowym oraz tzw. hash brown, czyli angielski placek ziemniaczana zasmażany w panierce z ryżu.

Ponoć takie śniadanie lubią gracze online casino, bo daje energię na wiele godzin siedzenia przed komputerem. Tak, czy inaczej, angielskie śniadanie to góra bardzo pysznego jedzenia.Autor:
Nicole White

7 komentarzy:

 1. Angielskie jedzenie to ogólnie góra jedzenia, niezależnie od śniadania. :P Ja czasem jem malutkie, czasem większe, w sumie w dni szkolne mniejsze - mnie czasu. Nie zwracam uwagi na to, ile pożywienia dostarczam z rana. Ważne, żeby nie iść na pusty żołądek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam wolę moją owsiankę i kanapki z masłem orzechowym/nutellą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Miałam dzisiaj nie jeść, a na czym się skończyło?. Dopiero wróciłam z dołu z kanapkami z masłemxP

   Usuń
 3. o tak ,angielskie śniadania są bardzo obfite ,ale dla mnie nic smacznego !

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam wolę kanapki ;) Zapraszam na konkurs : http://book-and-cooking.blogspot.com/2012/09/konkurs-z-firma-prymat.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Z angielskich śniadań smakowały mi jedynie grzybki i placki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ok to do zobaczenia jutro :>

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...