O mnie

Witajcie!      


Jak już wiecie, rodzice, a właściwie to tata – dał mi na imię Monika.
Uczę się w liceum, trudno określić profil, bo po wakacjach idę do innej szkoły, jeżeli uda mi się znaleźć wolne miejsce. Moimi ulubionymi przedmiotami są historia, angielski, geografia. Ci, którzy czytają już dłużej mojego bloga wiedzą, że dużo piszę o szkole. No cóż. Pochłania ona prawie cały mój dzień w trakcie roku szkolnego. Nie dziwcie się, że dużo piszę o sobie, ponieważ jest to – owszem – blog śniadaniowy, połączony z pewnego rodzaju dziennikiem.Uprzedzę Wasze pytania. Nie miałam nigdy problemu z zaburzeniami odżywiania. Blog powstał po mojej przygodzie z odchudzaniem, ale na szczęście zachowałam głowę na karku i nie wplątałam się w żadną chorobę. Moja rodzina nie potrafiła na początku zrozumieć, że chcę odżywiać się zdrowo. Musiałam wiele razy im udowadniać, że to co jem jest wartościowe i lepsze dla mnie niż smażone schabowe czy bardzo słodkie ciasta babci, które kiedyś pochłaniałam tonami i które tylko mi szkodziły. Przez kilka miesięcy byłam na diecie wegetariańskiej, teraz można powiedzieć, że jestem na diecie semiwegetariańskiej. Nie tknę nigdy czerwonego mięsa, a kurczaka jem raz na jakiś czas, kiedy już mama się przyczepi, że muszę jeść jakieś mięso. W czasie wakacji przestrzegam 30 dni wege na cały lipiec, ale kto wie, może i na dłużej.


Dlaczego śniadania? Gdyż wtedy moje jeść ile chce i na co tylko mam ochotę. Dużo owoców, węglowodanów. Dają mi energię na cały dzień, a ich przygotowywanie poprawia mi humor. Czasami potrafi je popsuć jedynie aparat. Niestety przez mojego tatę nie jest to lustrzanka – nie zna się biedak na aparatach i nie szło mu przetłumaczyć, że lustrzanka nam się bardziej przyda, a przede wszystkim mi. Kupił więc gadżeciarską cyfrówkę 

z możliwością robienia zdjęć 3D. Nie wiem na co i po co. Cóż.

Uwielbiam podróże i książki podróżnicze. Uwielbiam podziwiać fotografię natury. Interesują mnie różne naturalne zjawiskami typu: tornada, tsunami, wybuchy wulkanów, a także powstawaniem gór, wodospadów, jezior… Fascynuje mnie Australia i dzika Afryka. Chciałabym zwiedzić świat i poznać kulturę innych narodów. Wiem, że to bardzo trudne, ale kiedy tylko skończę szkołę, obiecuję sobie, że zacznę coś robić w tym kierunku! Na razie uczę się języków :)Miałabym jeszcze bardzo dużo o sobie do powiedzenia. Jeżeli chcecie mnie bliżej poznać, piszcie! Bardzo chętnie nawiązuję nowe znajomości i cieszę się kiedy mogę z kimś porozmawiać :)

1.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...